Excel 2016’da Power View nerede?

Aralık 27, 2016
84 Views

Excel 2016 üzerinde Power View eklentisini kurduğunuzda eğer Excel 2013’teki gibi Ekle sekmesi içinde göremezseniz şaşırmayın. Çünkü Excel 2016 üzerinde varsayılan yerinden kaldırılmıştır. Peki çoğu ileri seviye Excel kullanıcılarının özellikle kullandıkları bu eklentiyi nereden aktif hale getirebiliriz.

Excel 2013’teki Power View

Excel 2016’ta Power View Kayıp

Excel 2016’da bir çok değişiklik mevcut Excel 2013 ile kıyaslandığında. Ancak Power View eklentisi kurulu olduğu halde onu yerinde göremememiz üzücü. Neyse ki onu tekrardan eski yerine getirmenin bir çözümü mevcut.

Öncelikle Excel programındaki Dosya – Seçenekler – Gelişmiş bölümünden Veri alanına inip “Veri Çözümleme eklentilerini etkinleştir” seçeneğinin seçili olduğuna emin oluyoruz.

Bu kontrolü yaptıktan sonra aynı penceredeki “Şeridi Özelleştir” bölümüne gidiyoruz. Burada aynen Excel 2013 teki gibi eklentimizi olduğu yere ekleyeceğiz.

Ana Sekmeler kısmından “Ekle” bölümü seçiliylen sırasıyla “Yeni Grup” düğmesine tıklayıp bir grup oluşturup arkasından “Yeniden Adlandır” düğmesine tıklayarak oluşturduğumuz grubun adını “Raporlar” olarak değiştiriyoruz.

Ve geldik son olarak Power View eklentimizi kullanmamızı sağlayan komutu bu bölüme atamaya. Öncelikle “Popüler Komutlar” yazan kısmı açıp “Tüm Komutlar” olan seçeneği tıklıyoruz. Ve altta açılan listeden

Şimdi “Excel Seçenekleri” penceresinden “Tamam” düğmesine tıklayıp kapattığımızda bakalım Power View eski yerine gelmiş olacak mı?

Artık Power View özelliği eklenmiş durumda. Eskisi gibi Excel’de Power View sayesinde Dasboard’lar oluşturarak verilerinizin daha etkin analizinin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

You may be interested

Fortigate 5.4.0 BlackHole Routing nedir?
Ağ Teknolojileri
0 shares444 views
Ağ Teknolojileri
0 shares444 views

Fortigate 5.4.0 BlackHole Routing nedir?

Caner AKTAŞ - May 29, 2017

Herkese Merhaba,  Bugün kü konumuz Black Hole ( Kara Delik) routing nedir, nerelerde kullanırız ve nasıl kullanırız gibi başlıklar altında…

İŞ İLANI – Bilgi Güvenliği – Destek Uzmanı (ESET Türkiye)
Güvenlik Teknolojileri
0 shares255 views
Güvenlik Teknolojileri
0 shares255 views

İŞ İLANI – Bilgi Güvenliği – Destek Uzmanı (ESET Türkiye)

Mücahid AKÇAY - May 24, 2017

ESET Türkiye İstanbul ofisinde, teknik destek ekibinde çalışacak aşağıdaki özelliklere sahip ekip arkadaşları arayışımız bulunmaktadır. İlgilenenlerin ik@stratus.com.tr adresine Bilgi Güvenliği -…

Fortigate 5.4.0 ile WannaCry nasıl önlenir?
Güvenlik Teknolojileri
0 shares646 views
Güvenlik Teknolojileri
0 shares646 views

Fortigate 5.4.0 ile WannaCry nasıl önlenir?

Caner AKTAŞ - May 23, 2017

Herkese Merhaba, Gündemimize bomba gibi oturan televizyonlar da sosyal medyalarda her yerde görmeye başladığımız WannaCry virüsü ile ilgili birkaç not…

Leave a Comment

Your email address will not be published.