Bir MVP daha.. Yiğit ÖZAKSÜT – Developer tarafında MVP seçildi!

Şubat 1, 2017
57 Views

Merhaba,

Bu gün yaşadığımız mutluluğu sizlerle de paylaşmak istiyoruz. Xamarin tarafında bir çok etkinliği olan ve ekibimizin parçası Yiğit ÖZAKSÜT, Visual Studio and Development tarafında MVP ödülüne layık görüldü.
UnifyTR ekibi olarak başarılarının devamını diliyoruz.

Yiğit Özaksüt kimdir ? (kendi kaleminden okuyalım.. 🙂 )

2008 yılından beri yazılım sektörü içerisindeyim.Genellikle .Net uygulamaları geliştiriyor olsamda, yazılım dünyasının gerçekleriyle bir çok teknoloji tanıma ve kullanma fırsatım oldu.

Yazılım Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yapmaktayım. Data-Mining ve Neural Network alanlarında çalışmalar yapıyorum. Son zamanlarda en büyük hobim olan mobile development alanında Xamarin ile çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve Xamarin Türkiye platformu’nun kurucusuyum.

 


Bu sebeple “MVP nedir ve nasıl olunur” konusuna kısaca değinelim ..

MVP programı, 1990′larin başından beri Microsoft ürünlerinden özel olarak bir tanesinde uzmanlaşmış profesyonelleri, yapmış oldukları yüksek sayıda gönüllü online ve offline aktiviteleri ve Microsoft’a olan bağlılıklarını gözeterek yapılan bir değerlendirme sonrası MVP ünvanıyla ödüllendiren bir programdır.

MVP’ler experi oldukları ürünle ilgili derin teknik bilgilerini, gerçek dünya deneyimlerini ve tarafsız, nesnel geribildirimlerini online ve offline platformlarda paylaşarak insanların teknolojiyi kullanım seklini geliştirmelerine yardımcı olurlar. Teknik topluluklarda aktif olarak paylaşımda bulunan 100 milyon kullanıcının 4000 kadarı Microsoft tarafindan tanınmış MVP’lerdir.

MVP adayları genel olarak liderlik ozelliği sergilemiş teknik topluluk üyeleri, eski ve yeni MVP’ler ve Microsoft personeli tarafından nomine edilir. Adaylar oldukça zor bir değerlendirme sürecinden geçerler. Her aday experi olduğu ürün ve son 12 ay içinde yapmış olduğu gönüllü aktiviteleriyle MVP program yöneticileri ve ürün gruplarından oluşan bir panel tarafından değerlendirmeye alınır. Panel değerlendirme süreci boyunca adayın aktivitelerinin kalitesini, miktarını, ve yapılan aktivitelerin teknik topluluklar üstünde yarattığı etkiyi göz önünde bulundurur. Her nominasyon döneminde aktif MVP’ler de yeni MVP’ler kadar dikkatli bir inceleme ve değerlendirme sürecinden geçerler.

Unify Türkiye ekibi Yiğit’e bundan sonraki çalışmalarında başarılar diler. 🙂

You may be interested

Fortigate 5.4.0 BlackHole Routing nedir?
Ağ Teknolojileri
0 shares444 views
Ağ Teknolojileri
0 shares444 views

Fortigate 5.4.0 BlackHole Routing nedir?

Caner AKTAŞ - May 29, 2017

Herkese Merhaba,  Bugün kü konumuz Black Hole ( Kara Delik) routing nedir, nerelerde kullanırız ve nasıl kullanırız gibi başlıklar altında…

İŞ İLANI – Bilgi Güvenliği – Destek Uzmanı (ESET Türkiye)
Güvenlik Teknolojileri
0 shares255 views
Güvenlik Teknolojileri
0 shares255 views

İŞ İLANI – Bilgi Güvenliği – Destek Uzmanı (ESET Türkiye)

Mücahid AKÇAY - May 24, 2017

ESET Türkiye İstanbul ofisinde, teknik destek ekibinde çalışacak aşağıdaki özelliklere sahip ekip arkadaşları arayışımız bulunmaktadır. İlgilenenlerin ik@stratus.com.tr adresine Bilgi Güvenliği -…

Fortigate 5.4.0 ile WannaCry nasıl önlenir?
Güvenlik Teknolojileri
0 shares646 views
Güvenlik Teknolojileri
0 shares646 views

Fortigate 5.4.0 ile WannaCry nasıl önlenir?

Caner AKTAŞ - May 23, 2017

Herkese Merhaba, Gündemimize bomba gibi oturan televizyonlar da sosyal medyalarda her yerde görmeye başladığımız WannaCry virüsü ile ilgili birkaç not…

Leave a Comment

Your email address will not be published.