Microsoft Azure Unutulan Sanal Makine Parolasını Sıfırlama

Şubat 15, 2017
34 Views

    Bazen kullandığımız sunucularımızın veya client bilgisayarlarımızın parolasını unutabiliriz. Bu parolaları çözebilmek için çeşitli yollara başvurabiliriz. Microsoft Azure yeni portal üzerinde bir sanal makine oluşturup bu sanal makineye ait parolayı unuttuysanız hiç korkmanıza gerek yok. Azure üzerinde unutulan parolayı sıfırlamak oldukça basittir. Nasıl mı ? Hadi hep birlikte görelim.

Microsoft Azure Unutulan Sanal Makine Parolasını Sıfırlama-01

Öncelikle sanal makineler kısmına gelerek parolasını unuttuğumuz sanal makineyi seçelim. Sanal makineye ait olan Destek ve sorun giderme kısmından Parolayı sıfırla seçeneğine tıklayalım. Sağ tarafta açılan menüden Mod kısmının Parolayı sıfırla seçeneğini seçtikten sonra yeni oluşturacağımız parolayı girelim. Ardından parolayı onayla bölümüne tekrar yeni parolamızı yazalım. İsterseniz burada kullanıcı adını değiştirmenizde mümkündür. Tabii gerek duyarsanız. Şimdi Parolanın sıfırlanması için Güncelleştir butonuna tıklayalım.

Ayrıca bu uyarıyı dikkate almanızı öneririm. Bu, yerleşik yönetici hesabını sıfırlamak ve Uzak Masaüstü hizmet yapılandırmasını sıfırlamak için VMAccess uzantısını kullanır.

 Not : Parola sıfırlama işleminin gerçekleşebilmesi için sanal makinenin açık olması gerekmektedir. Aksi taktirde hiçbir işlem yapılamaz.

Microsoft Azure Unutulan Sanal Makine Parolasını Sıfırlama-02

Parola sıfırlama işlemi başlatılıyor. Birkaç dakika bekleyelim.

Microsoft Azure Unutulan Sanal Makine Parolasını Sıfırlama-03

Yukarıda ki bildirim görselinde görüldüğü gibi parolamız başarılı bir şekilde güncellenmiştir. Sanal makinemize yeni parolamız ile erişebiliriz.

Başka yazılarda görüşmek üzere…

You may be interested

Fortigate 5.4.0 BlackHole Routing nedir?
Ağ Teknolojileri
0 shares445 views
Ağ Teknolojileri
0 shares445 views

Fortigate 5.4.0 BlackHole Routing nedir?

Caner AKTAŞ - May 29, 2017

Herkese Merhaba,  Bugün kü konumuz Black Hole ( Kara Delik) routing nedir, nerelerde kullanırız ve nasıl kullanırız gibi başlıklar altında…

İŞ İLANI – Bilgi Güvenliği – Destek Uzmanı (ESET Türkiye)
Güvenlik Teknolojileri
0 shares255 views
Güvenlik Teknolojileri
0 shares255 views

İŞ İLANI – Bilgi Güvenliği – Destek Uzmanı (ESET Türkiye)

Mücahid AKÇAY - May 24, 2017

ESET Türkiye İstanbul ofisinde, teknik destek ekibinde çalışacak aşağıdaki özelliklere sahip ekip arkadaşları arayışımız bulunmaktadır. İlgilenenlerin ik@stratus.com.tr adresine Bilgi Güvenliği -…

Fortigate 5.4.0 ile WannaCry nasıl önlenir?
Güvenlik Teknolojileri
0 shares648 views
Güvenlik Teknolojileri
0 shares648 views

Fortigate 5.4.0 ile WannaCry nasıl önlenir?

Caner AKTAŞ - May 23, 2017

Herkese Merhaba, Gündemimize bomba gibi oturan televizyonlar da sosyal medyalarda her yerde görmeye başladığımız WannaCry virüsü ile ilgili birkaç not…

Leave a Comment

Your email address will not be published.