Perşembe, 18 Ekim 2018

SCCM 2012 Sync failed: UssNotFound Hatası – #Troubleshooting

System Center Configuration Manager 2012’de WSUS entegrasyonunda alınan “Sync failed: UssNotFound: WebException: The request failed with HTTP status 404: Not Found” hatası ile ilgili olarak aşağıdaki adımları uygulayarak problemi çözebilirsiniz.

En başta WSUS sürümünü kontrol etmek gerekiyor. Desktelenen WSUS sürümlerine https://technet.microsoft.com/en-us/library/gg712696.aspx#BKMK_SUPInstallation adresinden kontrol edebilirsiniz.

Uygun bir sürüm ile devam ediyorsanız SCCM Console > Administration > Site Configuration > Servers and Site System Roles bölümünden ilgili Software Update Point rolü kuracağınız sunucu üzerinde “Add Site System Roles “ seçildiğinde çıkan entegrasyon ekranında sizden istenilen WSUS sunucu adresi bölümüne http://wsussunucuz:port burada önemli olan ilgili WSUS sunucusuna atadığınız porttur. Bu işlemler sonrasında SCCM’de Updateleri görüntüleyebilirsiniz.

sccm-kb-wsus

Speaker and Author at @UnifyTurkiye. Interested in Microsoft @Azure, Cloud Technology and Disaster Recovery. He is working ESET Turkey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.