Cuma, 16 Kasım 2018

Veeam Backup & Replication’a Host nasıl eklenir?


Veeam Backup & Replication v9 üzerinde VMware vSphere ve Microsoft Hyper-V platformlarını ekleyebilirsiniz.


Add server seçeneğini seçerek hangi platformada ise sunucumuz burdan o seçeneğe tıklanarak işleme devam edilir.WMware vSphere sağ tıklarayarak dd server seçeneğini seçiyoruz.


Sunucumuzun DNS Name ya da IP address ( IP adresini ) yazıyoruz ve Next diyerek devam ediyoruz.


Credentials ekranında Veeam Backup & Replication üzerine eklemekte olduğumuz Server yapısı için kimlik bilgilerini belirtmemiz gerekmektedir. Add diyerek yapılandırıyoruz. Credentials ekraninda Username bölümüne domainname\administrator şeklinde yazarak Password bölümüne Administrator şifresini yazabilirsiniz ya da Browse diyerek Active Directory Domain Services ortamındaki bir Adminstrator yetkisine sahip bir kullanıcı seçebilirsiniz.


İşlemlerin tamamlandığını görüyoruz Next diyerek devam ediyoruz ve ana ekranda sunucumuzun eklendiğini görüyoruz ve host ekleme işlemini tamamlamış oluruz.

İstanbul doğumludur.Profesyonel olarak yaklaşık 5 senedir bilişim sektöründe çalışmaktadır. Üniversite eğitimiyle birlikte sektörde sistem tarafında çeşitli görevler almıştır. Microsoft ürün ailesi ve network altyapıları ile ilgilenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.