Office 365

PowerApps ile Kamera kontrolü nasıl yapılır?

Microsoft 365 içinde, Dynamics platformundan PowerApps nedir diye sorulduğunda verilecek en güzel cevap: iş gereksinimlerinize yönelik özel uygulamalar geliştirmek için Microsoft’un geliştirdiği vNext cloud servisidir. SharePoint ile çalışanların InfoPath-i ne kadar çok sevmediğini düşünürsek, yeni PowerApps platformu ile SharePoint, Excel, Office 365, Dynamics 365, SQL Server ve diğerleri depolanan iş verilerinize bağlanmak bir o kadar kolay ve özel ki, artık iş uygulamaları oluşturabildiğiniz için hiçbir sebep kalmıyor.

PowerApps kullanılarak oluşturulan uygulamalar, el ile gerçekleştirdiğiniz iş süreçlerini dijital, otomatik süreçlere dönüştürmek için zengin iş mantığı ve iş akışı özellikleri sağlar. Üstelik, PowerApps kullanılarak oluşturulan uygulamaların hızlı yanıt veren bir tasarımı vardır ve tarayıcıda veya mobil cihazlarda (telefon veya tablet) rahatça çalıştırılabilir. PowerApps kullanıcıların kod yazmadan zengin özelliklere sahip, özel iş uygulamaları oluşturmasına olanak tanıyarak özel iş uygulaması oluşturma deneyimini “demokratikleştirir”. https://docs.microsoft.com/tr-tr/powerapps/powerapps-overview

PowerApps ‘da yeni bir uygulama yapmanız için PowerApps Stüdyo veya https://web.powerapps.com ‘da yeni bir canvas app oluşturun ve KAMERA APP olarak adlandırın


Ribbon’dan canvas aplikasyonunuza bir “BUTTON”, “CAMERA” ve “IMAGE” ekleyin. Sağ taraftaki properties bölümünden istediğiniz ismi; boyutu ve design-i kendiniz belirleyebilirsiniz.Burdaki yapmak istedigimiz applikasyon’da button’a basar bazmaz; cameramizdan fotograf cekip bunu image controler’e yuklemek olcak. Onun icin oncelikle “Camera” medyasinda bir iki degisiklige gitmemiz gerek.


 

Öncelikle STREAMRATE-i 100’e; ve birden fazla kameranız var ise “camera1” medyasının, CAMERA propertisini 0, 1 veya 2 ile test etmek. Benim sadece 1 kameram olduğu için 0 da kalmasında hiç bir sakınca yokBir sonraki etapta BUTTON’a bastığımızda, çekilen fotoğrafı bir varabila yükleyeceğiz. Formula’da aşağıda belirtiğim gibidir:


Artık her buton a bastığınızda, TAKENPIC variablina fotoğrafınız yüklenecektir. Yapmanız gereken sadece, Image properties-e takenpic variabilini eklemek olacaktır.


F5 ile RUN edip test edelim


Gördüğünüz gibi, bos olan IMAGE medyam artık VARIABLE tarafından dolduruldu ve kendi çektiğim fotoğrafı görebiliyorum.
Bir dahaki makalemde, tek bir IMAGE medyası değil de, “nasıl bir listeye ekleyebilir, ve tek tek silebiliriz” konusuna değineceğim.


 

Related posts
Office 365

Microsoft 365’te Domain nasıl eklenir?

Office 365

Hibrit yapıda Office 365 kullanıcıları local kullanıcılar tarafında “Send as” yetkinlendirmesi nasıl yapılır?

Office 365

Office 365'te DKIM kaydı nasıl yapılır?

Office 365

Office 365 DMARC Kaydı Nasıl Yapılır?

Portal güncellemelerinden haberdar olun!

 

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir