OneNote

OneNote Notification Settings

    OneNote kullanıyorsak ve paylaştığımız Not defterlerimizin veya bizimle paylaşılan bir not defterinin üzerinde her hangi bir kullanıcı tarafından bir çalışma yapılıyorsa ve bunu çalışmanın hangi not defterde yapıldığını neler yapıldığını merak ediyorsak ve yapılan işlemleri e-posta olarak almak istiyorsak OneNote özelliklerinden birisi olan Notification Settings (Bildirim ayarları) özelliği tam size göre diyebilirim. İstediğiniz not defterlerini seçerek bildirim almak istediğiniz bir not defterini seçerek bu işlemi yapabilirsiniz.

    Nasıl mı ? oldukça kolay yapmamız gereken öncelikle https://www.onenote.com/sharenotificationsettings web adresine girmek ardından bir Microsoft hesabı veya Office 365 hesabı ile oturum açmak olacaktır.

OneNote Notification Settings-01

Oturumumuzu açtıktan sonra yukarıda kullandığınız tüm not defterleri listelenecektir. Bu not defterleri sizinle paylaşılan not defterleri, sizin başka kullanıcılarla paylaştığınız not defterleri veya sadece size ait olan not defterleri olabilirler. Tümü yukarıda ki listede listelenecektir. Yukarıda toplanda 14 adet not defteri bulunmaktadır. Tüm not defterleri seçili durumda istersem istediğim not defterinden bildirim almayabilirim. Başka bir seçenek olan Tüm Not Defterleri için e-posta bildirimleri aboneliğini kaldırın. Seçeneğini seçerek de aboneliğimizi kaldırabiliriz. Yaptığımız işlemleri kayıt alabilmek için save butonuna basmak yeterli olacaktır.

OneNote Notification Settings-02

Örneğin e-posta kutuma bir bildirim gelmiş e-postayı açıp baktığımızda ;

OneNote Notification Settings-03

Benim Gokan kullanıcısıyla paylaşmış olduğum bir not defteri üzerinde Gokan kullanıcısı bazı değişiklikler yapmış bu değişiklikleri yukarıda ki görselde görebiliriz.

OneNote Notification Settings-04

Yine bir örnek vermek gerekirse sadece kendi kullandığım bir not defteri üzerinde değişiklik yaptığım için yeni bir OneNote bildirimi aldım. Yukarıda ki görselde ayrıntıları görebilirsiniz.

Başka yazılarda görüşmek üzere….

Related posts
OneNoteWindows 10

Windows 10 OneNote ile Kalemlerinizi Özelleştirin

OneNote

Send to OneNote Uygulaması ile Belgelerinizi Windows 10 OneNote’a Yazdırın

OneNoteWindows 10

Windows 10 OneNote Uygulaması için Class Notebook Aracını Etkinleştirin

OneNote

Gezindiğimiz Web Sayfalarını Microsoft OneNote Programına Aktarma

Portal güncellemelerinden haberdar olun!

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir