Güvenlik Teknolojileri

ERA – Uzaktan Agent Kurulumu Nasıl Yapılır?

Merhaba,

Bir önceki makalemizde ESET’in uzaktan yönetim ürünü olan ERA kurulumunu incelemiştik, bu yazıda ise makineleri yönetmek için Agent kurulumdan bahsedeceğiz. 

1) ERA Server web konsolunu açtıktan sonra parolanızı girin ve Login butonuna tıklayıp giriş yapın.

2. ADMIN > Server Settings > Advanced Settings bölümünü açın ve HTTP Proxy kutucuğunu aktif hale getirdikten sonra Host alanına ERA Server’ın IP adresini yazın. Bu sayede Agent kurulumu yapılırken, clientlar kurulum dosyasını ERA Server üzerinden indirecektir. Save butonuna tıklayarak ayarları kaydedin.

3. ADMIN > Server Task> Tasks > Agent Deployment bölümünü açın ve New butonuna tıklayarak yeni bir Agent kurulum görevi oluşturun.

4.Uzaktan Agent kurulum görevi için bir isim girin ve Settings butonuna tıklayın.

Targets butonuna tıklayın ve açılacak ekrandan Agent kurulacak makineleri tek tek seçin veya All grubuna tıklayarak domaindeki tüm makineleri seçin.

Açılan Target penceresinden Agent kurmak istediğiniz makineleri seçin veya solda yer alan All butonuna tıklayarak tüm makinelerin seçin.

Username alanına domain admin yetkisine sahip kullanıcı hesabını DOMAIN\Administrator formatında giriniz. Password alanına ilgili hesabın parolasını giriniz.

NOT: SERVER HOSTNAME (OPTIONAL) bölümünü boş bıraktığınızda, bilgisayarlara kurulan Agent; ERA Server’a hostname üzerinden ulaşacaktır. Makineleriniz DNS üzerinden ERA Server’ın ismini çözemiyorsa, buraya IP adresi yazınız.

ERA Certificate alanında kurulum sırasında oluşturulan Agent Certificate‘i seçiniz. Finish butonuna tıklayarak görevi oluşturunuz.

Agent ve ERA Server arasında güvenli SSL iletişimi kurulmaktadır. ERA Certificate bölümünde, kurulum sırasında oluşturulan Agent Certificate’i seçebilirsiniz.

5.Oluşturduğunuz görevin üzerine tıklayıp Run now butonuna tıklayarak görevi çalıştırın. Görev çalıştıktan birkaç dakika sonra Details > Execution Details menüsünden kurulum durumunu takip edebilirsiniz.

 

Agent kurulumu tamamlanan bilgisayarlar Computers menüsünde görünecektir.

Related posts
Güvenlik Teknolojileri

Cisco ISE Local Kullanıcı İşlemleri ve AD Bağlantısı nasıl yapılır?

Güvenlik TeknolojileriMicrosoft Azure

Azure Sentinel'e genel bakış ve yorum

Güvenlik Teknolojileri

Safetica DLP nedir?

Ağ TeknolojileriGüvenlik Teknolojileri

Fortigate Firewall – IPv4, Gruplama ve Policy nasıl yapılır?

Portal güncellemelerinden haberdar olun!

 

5 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir