Microsoft Dynamics CRM Server

Microsoft Dynamics 365 için 5 Mit

Mit 1 : Microsoft Dynamics 365’i yalnızca büyük ölçekli firmalar için dizayn etmiştir.

Doğrusu: Organizasyonuzun hangi ölçekte olduğunun önemi yoktur, Microsoft Dynamics 365 her ölçekti işletmenin kullanımı için uygundur. Tek bir uygulama içerisinde Finans ve oprerasyonlarınızı;müşteri ilişkileri , satış ve proje yönetim desteği ile birlikte yönetmek için araçlar

sağlar.

Organizasyonların ölçek farklılarından dolayı Dynamics 365 iki farklı versiyonda üretilmiştir. Bunlar : Enterprise Edition ve Business Edition’dır. 10-250 arasında çalışanı bulunan organizasyonlar için

En büyük faydası Microsoft Dynamics 365’in dünyanın her yerinden ulaşılabilir olmasıdır. Dünyanın her hangi bir yerinden , herhangi bir cihazdan.. Office 365’in tüm uygulamaları ile büttünleşik çalıştığı için çalışanlarınız benzer uygulamalara erişerek üretkenlikleri de artacaktır.

Mit 2: Dynamics 365 uygulaması özelleştirmeyi desteklemez

Doğrusu: Dynamics 365 ürününün özelleştirilmeye izin verilmeyen katı bir çözüm olduğu hakkında bazı görüşler var ancak bunun aksine iş süreçlerinize ve işletmenizin ihtiyaçlarına, ticaretine göre arzu ettiğiniz şekilde uyarlanabilir bir yapısı mevcuttur. Yapısı daha önceki sürümlerden daha özellştirilebilen hale getiren uzantılardan, paylaşımlı veri servisleri ve özel servislerden oluşmaktadır.

Microsoft powerApps ve Microsoft Flow gibi güçlü araçlarla entergrasyon saplayabilirsiniz. Microsoft AppSource’da bulunan Dynamics 365 uzantılarıyla, daha fazla işlevsellik ekleyebilir veya özelleştirmenin çok az veya hiç gerek kalmadan diğer özel çözümleri kullanabilirsiniz.

Dynamics 365’in sorumluluğunu alın ve mevcuttaki diğer çözümlerle birleştirin veya işlevselliğini arttırın.

Mit 3 : Dynamics 365, iş ihtiyaçlarındaki değişikliği destekleyecek şekilde ölçeklendirilemez

 

Doğrusu: Dynamics 365 Maksimum destek ve ölçeklendirebilirlik sunmak için tasarlanmıştır.Operasyonel departmanlar taraınfan test edildiğinde görülecektir ki performans düzeylerini ve verimliliklerini koryacak ve arttıracaktır.

Daha ölçekli bir sistem, daha önemli operasyonel talepler tarafından test edildiğinde performans düzeylerini veya verimliliklerini koruyacak veya artıracaktır. 


Dynamics 365 hem Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) hem de Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) içerir. İhtiyacınız olan işlevleri yalnızca siz seçersiniz ve daha sonra gereksinimler değiştikçe uygulamaları ekleyebilirsiniz.

Artan işlem hacimleri ve daha fazla kullanıcıyı destekleyecek şekilde ölçeklendirebileceğini unutmamalılısınız. Organizasyonlar büyükçe veritabanları da büyüyecektir ve çalışma hızı yavaşlar. Bunun önlemi için Microsoft sağlam veri tabanı yetenekleri sunan Microsoft Azure platformu aracılığı ile herhangi bir zamanda her hangi bir yerde erişilebilen bir sistem sunar.

Mit 4: Dynamics 365 benzer yazılımlardan daha pahalıdır

Doğrusu: Lisansın özelleştirebilir olmasın Dynamics 365’i organizasyonunuz için mantıklı kılan bir seçimdir.Dynamics 365’te ihtiyacınız olan lisanslarla başlayıp talebe istinaden arttırabilir veya azaltabilirsiniz.


Lisansın kişiselleştirilmesi, Dynamics 365’ün önemli bir bileşenidir ve kuruluşunuz için en mantıklı kılan bileşimi seçebilirsiniz. Dynamics 365 ile, ihtiyacınız olan lisanslarla başlayıp talebin ortaya çıkması üzerine daha çok satın alabilirsiniz.

Dynamics 365 lisansaları kiralama usulü ile çalıştığından çeşitli teklifleri seçebilir ve şirket ihtiyaçlarına uyarlanabilir abonelik planları ilere ilerleyebilirsiniz.

Mit 5 : Dynamics 365’in veri güvenliği yoktur çünkü bulutttadır.

Doğrusu : Birçok işletme sahibi, bulutta verilerin daha az güvenli olduğuna inanıyor. Hassas mali veriler ve müşteri verilerinin dışarı sızması konusunda temkinli davranmaktadırlar. Veri kaybı , cezai bedeller , donanım hataları , doğal felakatler nedeniyle verilerin asılında veri merkezinde tutulması daha akıl karıdır. Bunun nedeni veri merkezlerinin yerel çevreyle karşılaştırıldığında yüksek uyum ve güven düzeyine sahip olmasıdır.
				


Microsoft, Dynamics 365’i, uygulama dışındaki hizmet erişiminin her aşamasında güvenlik ve veri erişim denetimini sağlayan güçlü çözümler ve eklentilerle donatıyor. Microsoft Dynamics’de güvenlik, üç alana ayrılır: güvenli kimlik, güvenli altyapı ve güvenli uygulamalar ve veriler. Ayrıştırmak, Dynamics 365’in her aşamada yüksek düzeyde koruma sağlaması için izin verir.

Aboneliğinizi sonlandırmaya karar verirseniz, Microsoft'un standart şartları, abonelik bittikten sonra verilerin kendi veri merkezine indirilebilmesi için 90 gün süreyle kullanılabilmesini sağlar.

Alıntıdır: https://www.sherweb.com/blog/myths-dynamics-365/

Related posts
Microsoft Dynamics CRM Server

MS Dynamics 365 Telefon Uygulaması - 1. Bölüm

Microsoft Dynamics CRM Server

Microsoft Dynamics 365 - güncelleştirme nasıl yapılır?

Microsoft Dynamics CRM Server

Dynamics 365 ile IT Ekipleri için Kuruluş Öngörüleri Özelliğinin Kurulumu nasıl yapılır?

Microsoft Dynamics CRM Server

Office 365 & Dynamis CRM 365 Kullanıcı Senkronizasyonu nasıl yapılır?

Portal güncellemelerinden haberdar olun!

 

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir